/  O firmě

Historie

V roce 2011 vznikla naše firma v odvětví digitálních varhan a zpočátku jsme se soustředili na použité varhany kvalitních výrobců.

Již v roce 2012 jsme byli osloveni výrobci Eminent a Content a po absolvování několika školení a jednání jsme obdrželi status autorizovaný prodej i servis pro ČR a SK. Tím jsme začali i v oboru nových varhan a organologie zdokonalovat schopnosti a mezinárodní rozhled pod velkými a osvědčenými výrobci.

V průběhu dalších dvou let jsme navázali spolupráci i dalšími výrobci a firmami v oboru varhanářství.

V následujících letech jsme měli možnost být zapojeni do mezinárodní spolupráce a naše práce a projekty zamířily např. do Nigérie, Tanzánie, Španělska, Nizozemska, Slovenska,…

V roce 2014 jsme zjistili, že propojení digitálních a akustických nástrojů (varhan, harmonií,…) je velice blízké a proto byla zavedena divize akustických nástrojů a pod odborným dozorem jsme pracovali 6 let. Po krachu firem Rieger-Kloss a Organa Kutná hora bylo hlavním motorem bylo pomoci českému varhanářství s cílem alespoň udržet krok se západními státy, kde je varhanářství na vysoké úrovni. Část vybavení jsme koupili od Organy a část od bývalého Slovenského varhanáře a další vybavení jsme pořizovali v návaznosti na potřeby výroby. První logický krok bylo zaměření na elektrické traktury, kdy jsme vyšli ze zkušeností z digitálních varhan určitou kvalitou a spolehlivostí. Průběhu let jsme se dostali ke všem možným nástrojům všech velikostí.

Současnost

V současné době máme dvě divize – digitální – kde se zaměřujeme na prodej a servis digitálních nástrojů na míru a Akustická – kde se zaměřujeme na opravu akustických nástrojů (varhany, harmonia, harmoniky, piana,…).

V současné době děláme varhany v Dašicích, Lovosicích, Doksy, ….

Budoucnost

V budoucnosti se chceme soustředit na stavby sériových píšťalových nástrojů a také restaurování historických varhan.

Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte s uložením vašich údajů pro účely kontaktování prodejcem.